FIZJOTERAPIA


Fizjoterapia neurologiczna


To zespół działań ukierunkowanych na przywrócenie lub poprawę funkcji, które pacjent utracił w wyniku schorzeń neurologicznych, umożliwienie uczestnictwa w życiu rodzinnym, zawodowym, społecznym. Neurorehabilitację rozpoczynamy od badania i oceny funkcjonalnej i następnie na tej podstawie wspólnie ustalamy możliwe do osiągnięcia cele. Optymalne efekty osiąga się tylko przy pracy w zespole oraz wczesnym rozpoczęciu działań rehabilitacyjnych. W naszej pracy wykorzystujemy: elementy terapii zajęciowej, metodę PNF, kinezyterapię, masaż.Schorzenia którymi zajmujemy się w naszym gabinecie to:

  • udar mózgu,
  • stwardnienie rozsianie,
  • choroba Parkinsona,
  • porażenia nerwów obwodowych,
  • mózgowe porażenie dziecięce.

Fizjoterapia ortopedyczna


Ma zastosowanie po urazach, operacjach, chorobach które powodują zaburzenia w układzie ruchu.Rehabilitacją obejmujemy pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, po urazach w obrębie narządu ruchu (złamania, skręcenia, zwichnięcia), z wadami wrodzonymi i rozwojowymi.Zajmujemy się również rehabilitacją po zabiegach operacyjnych jak również przygotowaniem do zabiegów takich jak:

  • endoprotezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego,
  • artroskopia stawu kolanowego (rekonstrukcja więzadeł, plastyka lub usuniecie łąkotek),
  • operacje korekcyjne palucha koślawego (halluxa),
  • inne

Fizjoterapia uroginekologiczna


Ma zastosowanie w przypadku: wszystkich typów nietrzymania moczu, obniżenia narządów rodnych, rozstępie mięśni brzucha, niewydolności systemu stabilizacji tułowia, poporodowego uszkodzenia mięśni dna miednicy, po operacjach ginekologicznych oraz u kobiet w ciąży i po porodzie w formie profilaktyki. Rozpoczynamy od badania i oceny funkcji mięśni dna miednicy oraz mięśni brzucha.


Następnie wspólnie ustalamy cele i układamy trening który ma za zadanie: poprawę postawy ciała, naukę ergonomii pracy, aktywności fizycznej i wypoczynku, stabilizację tułowia, naukę prawidłowego napinania a także rozluźniania mięśni dna miednicy. Stosujemy również leczenie osteopatyczne ze szczególnym uwzględnieniem technik trzewnych w obrębie miednicy mniejszej.

ADRES GABINETU:

ul. Jeżycka 4/2 Poznań


UMÓW WIZYTĘ

mgr Marcin Hoffmann D.O.
506-070-949

mgr Julia Hoffmann
515-047-041

lek. med. Maciej Hess
504 062 691

GODZINY PRZYJĘĆ:

Poniedziałek 8:30 – 17:00
Wtorek 8:30 – 17:00
Środa 8:00 – 19:00
Czwartek 8:30 – 17:00
Piątek 8:00 – 19:00

Copyright by Osteomedica 2018. All rights reserved.